Upravit stránku

Czechoslovak Group navazuje na tradici

Československý průmysl a strojírenství vždy patřilo na světovou špičku. Po vzniku republiky měl na co navazovat, podniky jako plzeňská Škoda, kladenská Poldovka, pražská ČKD, nebo automobilky L&K (později Škoda), Praga a TATRA už byly pojmem. Potenciál československého průmyslu k nelibosti spojenců, a především Francie, potvrdil i nově vzniklý letecký průmysl, jakožto technologicky nejvyspělejší nejprestižnější průmyslové odvětví, když jen několik let po první světové válce nové firmy jako Avia, Aero nebo Letov už dodávaly stroje jak pro vojenské letectvo, tak i civilní aerolinky a vytlačily zahraniční typy.

  • V roce 2018 si připomínáme 100 let od založení Československa.
  • Československo, zejména české země, tvořily průmyslovou základnu Rakousko-Uherské monarchie a po vyhlášení samostatného státu patřilo mezi průmyslově nejvyspělejší státy v Evropě. Rozvinuté bylo strojírenství, automobilový, zbrojní, hutnický ale též například elektrotechnický průmysl.
  • Holding CZECHOSLOVAK GROUP navazuje na tradici československého průmyslu, proto si výročí vzniku samostatného Československa připomíná. CZECHOSLOVAK GROUP se dlouhodobě zaměřuje na záchranu a další rozvoj tradičních průmyslových značek v České republice i na Slovensku jako jsou například TATRA, AVIA, PRIM, ZTS a další. Kromě toho se silně zaměřuje na high-tech výrobu a progresivní průmyslová odvětví současnosti a budoucnosti.
100 let československého průmyslu 1918-2018