Upravit stránku

Cenu Arnošta Lustiga, jejíž partnerem je holding CZECHOSLOVAG GROUP, získal generál Karel Řehka

Ve čtvrtek 16. května 2019 proběhlo slavnostní předání Ceny Arnošta Lustiga, kterou převzal za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost generál Karel Řehka. Holding CZECHOSLOVAK GROUP je partnerem prestižního ocenění, které se udílí každý rok a založila jej Česko-izraelská smíšená obchodní komora.

„Jsme velice rádi, že letošní Cena Arnošta Lustiga putovala do rukou generála Řehky, který skvěle reprezentuje naši zemi v zahraničí,“ řekl Lukáš Novotný, marketingový manažer holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.

Oceněný generál Karel Řehka působí v NATO jako zástupce velitele Mnohonárodní divize severovýchod. V minulosti absolvoval například roční důstojnický kurz ve Velké Británii nebo prestižní kurz rangers v USA. Zúčastnil se misí na Balkáně a v Afghánistánu. V české armádě působil u 601. skupiny speciálních sil generála Moravce, které od roku 2010 vedl. Od listopadu 2014 stál v čele Ředitelství speciálních sil ministerstva obrany.

Cena Arnošta Lustiga je každoročně udělované ocenění osobnostem, které naplňují vlastnosti, jakými jsou odvaha, statečnost, lidskost a spravedlnost, tedy charakteristiky odkazující na spisovatele Arnošta Lustiga, jehož jméno cena nese. Karel Řehka se letos stal osmým nositelem Lustigovy ceny. Před ním ji získali například pražský biskup Václav Malý, hlasatelka Kamila Moučková, válečný veterán a novinář Bedřich Utitz či spisovatel Jiří Stránský.