Upravit stránku

CSG přispělo ČVUT na boj proti COVID-19

Česko-izraelská smíšená obchodní komora uspořádala sbírku na podporu boje proti COVID-19, jež byla věnována ČVUT v Praze. Mezi společnostmi, jež do sbírky přispěly, byla i skupina CSG. Vybrané prostředky budou využity pro výrobu improvizovaných celoobličejových masek pro lékaře v první linii, na kterých se právě ČVUT podílí s iniciativou Covid19cz.

Celkem bylo v rámci sbírky vybráno 607 000 korun, jež byly 11. června slavnostně předány Českému vysokému učení technickému. Kromě  holdingu CZECHOSLOVAK GROUP přispěla vysoké škole řada dalších významných společností, například Česká spořitelna, advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný a další.

Česko-izraelská smíšená obchodní komora se v letošním roce rozhodla věnovat ČVUT příspěvky sponzorů, kteří každoročně podporují předávání Ceny Arnošta Lustiga. Ta se v letošním roce kvůli pandemii COVID-19 neuskutečnila a místo toho byli sponzoři ceny vyzváni, aby formou sbírky přispěli právě ČVUT, jež v průběhu minulých měsíců zaujala řadou inovativních aktivit a projektů spjatých právě v boji s koronavirovou infekcí.