Tatře i Čechům se na letošním Dakaru daří

Mobility
CSR
Příběh
Další ročník slavné dakarské Rally započal a závodní týmy mají za sebou prvních pět ostrých etap. Na prestižní Rally světa nechybí ani závodní tým Tatra Buggyra ZM Racing, jehož partnery jsou i společnosti holdingu Czechoslovak Group a automobilka Tatra Trucks. Roudnickému týmu přineslo prvních pět etap hned několik zajímavých výsledků.

Výborné čtvrté místo vybojoval už v samotném prologu Martin Šoltys se svou Tatrou 815. V kategorii kamionů skončil na vynikajícím čtvrtém místě. Mnohem zajímavější výsledky pro tým Tatra Buggyra ZM Racing přinesla první etapa. V ní obsadil čtvrté místo Jaroslav Valtr starší se svou Tatrou Phoenix. Do cíle dorazil se ztrátou jen něco málo přes 11 minut. Ještě lepší výsledek se podařilo dosáhnout slovenskému pilotovi ve službách roudnického týmu Radovanu Kazarkovi. V kategorii classic obsadil se svým závodním speciálem Tatra Puma pomyslnou bronzovou příčku. Další Slovák, Robert Kasák, si s Tatrou Phoenix dojel v kategorii kamionů pro 22. místo.

Zatímco v druhé etapě většina závodníků týmu Tatra Buggyra ZM Racing udržela své pozice v celkové klasifikaci, ve třetí etapě se o historický zápis postaral Jaroslav Valtr starší, který obsadil třetí místo. Díky tomu se dostal do čela celkového pořadí v kategorii kamionů po 3. etapě. Martin Šoltys ve stejné kategorii obsadil sedmé místo. V celkovém pořadí si polepšili i piloti lehkých prototypů Josef Macháček a teprve osmnáctiletá Aliyyah Kolocová. Právě mladá pilotka roudnické stáje ukázala ve čtvrté etapě své kvality a do cíle dojela na výborném sedmém místě. V první desítce se v kategorii kamionů ve čtvrté etapě umístili i Jaroslav Valtr starší a Martin Šoltys.

Pátá, a zatím poslední ukončená etapa přinesla pro piloty závodních tatrovek v barvách Tatra Buggyra ZM Racing Jaroslava Valtra staršího a Martina Šoltyse 10. a 11. místo. V celkovém pořadí patří pilotům pátá, respektive sedmá příčka.