Dakar 2023 očima tatra buggyra zm racing

Mobility
Další, v pořadí již 45. ročník Rally Dakar je u konce. Závodní týmy absolvovaly 15. ledna poslední 14. etapu prestižního závodu. Letošní ročník přinesl i zajímavá umístění pro roudnický tým Tatra Buggyra ZM Racing, jehož partnery jsou firma Tatra Trucks i společnosti holdingu Czechoslovak Group. Do cíle 45. ročníku Rally Dakar dojely všechny týmové Tatry a také speciál Tatra T815 Puma.

V poslední etapě závodu v Saudské Arábii se v kategorii kamionů v první desítce umístily všechny posádky týmu Tatra Buggyra ZM Racing. Posádka Jaroslava Valtra se svou Tatrou Phoenix obsadila 3. místo a v celkovém pořadí skončila na 5. místě. Hned za posádkou Jaroslava Valtra se na 6. místě v celkovém pořadí umístila posádka Martina Šoltyse, která si v poslední etapě dojela v Tatře T815 pro 10. místo. Třetí kamion roudnické stáje se slovenským pilotem Róbertem Kasákem za volantem si v závěrečné etapě dojel pro 9. místo, nejlepší v rámci letošního Dakaru. V celkovém pořadí patří jeho posádce 16. příčka. Další zástupce týmu Tatra Buggyra ZM Racing, Slovák Radovan Kazarka s historickým závodním speciálem Tatra T815 Puma, obsadil se svými kolegy v kabině v celkovém hodnocení v kategorii Dakar Classic bronzovou příčku.

Piloti stáje Tatra Buggyra ZM Racing se shodli, že letošní Rally Dakar patřila jednoznačně k těm nejnáročnějším a nejdelším v historii. O to víc panuje v roudnickém týmu dobrá nálada z dokončení závodů. Zajímavostí je i to, že všechny kamiony, které tým Tatra Buggyra ZM Racing vypravil na Dakar 2023, používaly během závodů biopalivo.

Kromě závodních tater v barvách Tatra Buggyra ZM Racing se na 45. ročníku Rally Dakar představila i klasická Tatra T815. Za jejím volantem neseděl nikdo jiný než závodní legenda – Tomáš Tomeček. Na Dakaru se Tomáš Tomeček představil jako rychlá asistence týmu South Racing Can-Am.

Všem reprezentantům Tatra Buggyra ZM Racing gratulujeme k jejich výsledkům!