Upravit stránku

TATRA TRUCKS se vrací na Slovensko, bude tam vyrábět podvozky, kabiny i nadstavby nákladních vozidel

Tradiční česká automobilka TATRA TRUCKS spojená s holdingem CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) se vrací na Slovensko. Druhý historicky nejstarší výrobce nákladních vozů na světě s bohatou historii zřizuje svou dceřinou společnost Tatra Defence Slovakia v Trenčíne, v pronajatých prostorách patřících Ministerstvu obrany Slovenské republiky. Tam bude vyrábět podvozky, kabiny a některé typy nástaveb na vozidla značky TATRA.

CSG chystá emisi dluhopisů až za 2 miliardy Kč

Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group vlastněný českým podnikatelem Michalem Strnadem věří české i světové ekonomice a jde si na finanční trh pro zdroje, které umožní další investice, a to cestou emise dluhopisů. Jak informuje dluhopisový prospekt zveřejněný na stránkách skupiny, datum emise bylo stanoveno na 1. 7. 2021. Předpokládá se emise ve výši 1,5 miliardy Kč s možností navýšení až na 2 miliardy Kč. Vedle emise dluhopisů nabízí CSG výměnu nesplacených dluhopisů CSG VAR/21 v hodnotě 1.3 miliardy Kč, které jsou splatné v prosinci 2021.

ELDIS Pardubice slaví 30 let na trhu. Představil nové logo

V pátek 2. července uplyne přesně třicet let ode dne, kdy čtveřice zakladatelů zapsala do obchodního rejstříku společnost ELDIS Pardubice. Za tři dekády se společnost rozrostla, rozvinula své know-how na výrobu aktivních radarů, kterých instalovala již více než sto ve více než 25 zemích na čtyřech kontinentech. Do třicátého roku své existence vstoupil ELDIS zakázkově naplněný a s titulem Střední exportér roku dle ankety Hospodářské komory ČR. K významnému jubileu si firma nadělila také nové logo a vizuální identitu.

Opravená Slovenská strela se vrátila do Kopřivnice

Historický motorový vůz Slovenská strela se dnes po více než dvouleté rekonstrukci vrátil po kolejích domů do Kopřivnice, kde byl v roce 1936 vyroben. Vlaková souprava vyjela ráno z Přerova a do Kopřivnice dorazila po desáté hodině. Pro milovníky železniční dopravy a značky TATRA šlo o událost roku. Ve městě vlak podél trati vítaly desítky lidí. Nový domov Strela našla ve skleněném depozitáři, vystavěném pro tyto účely před novým Muzeem nákladních automobilů TATRA.

CSG vzrostly v roce 2020 tržby i provozní zisk

Průmyslově-technologický holding CSG zveřejnil spolu s výroční zprávou za rok 2020 konsolidované výsledky svého hospodaření. Tržby dosáhly v roce 2020 více než 15 miliard Kč a meziročně vzrostly o 27 procent. Zisk z provozní činnosti byl ve výši 1,47 miliardy Kč a meziročně mírně stoupl o necelých 7 procent. Pokračuje tak zatím nepřetržitý růst skupiny CSG od jejího vzniku.

ELDIS Pardubice otevřel novou halu a navýšil výrobní kapacitu

Pardubický výrobce radarů po úspěšných letech, kdy postupně přijal více než sto nových zaměstnanců, významně navýšil výrobní kapacitu. Novou výrobní halu s administrativním zázemím po Velikonocích slavnostně otevřel generální ředitel společnosti ELDIS Pardubice Aleš Jedlička. Výstavba haly, jež je propojena se stávající, vyšla ELDIS na 30 milionů korun. Výrobní prostory společnosti se navýšily o 1440 metrů čtverečních.

Na IDEXU 2021 zaujala DITA, PATRIOT II i Tatra Force 8x8

Profesionálové v oboru obranné techniky měli na mezinárodním veletrhu v Abú Zabí poprvé možnost obdivovat novou houfnici DITA z produkce CSG. Firmy holdingu Czechoslovak Group slavily na veletrhu úspěch i s dalšími výrobky, zejména vozidly Patriot II 4x4 a Tatra Force 8x8. Firmy domů přivezly zakázky a nová obchodní partnerství.

Dakar 2021 – partnerství Buggyra Racing a firem holdingu Czechoslovak Group přineslo dobré výsledky

Skončila prestižní dálková soutěž Rally Dakar ročník 2021. V početném startovním poli se rozhodně neztratily stroje, které na sobě nesly loga a názvy firem holdingu Czechoslovak Group. Konktrétně šlo o týmy Tatra Buggyra Racing, který vyslal do bojů o pověstné beduíny dva kamiony Tatra Phoenix, a Buggyra Racing, v jehož barvách do dun a náročného terénu vyrazily lehké buginy Can-Am.

Společnosti holdingu Czechoslovak Group se představí na veletrhu IDEX 2021

I přes trvání celosvětové pandemie koronaviru se od 21. do 25. února v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech uskuteční IDEX 2021, jeden z největších tradičních světových veletrhů obranných technologií a techniky. Mezi vystavovateli tradičně nebudou chybět ani společnosti patřící do holdingu Czechoslovak Group (CSG) a kopřivnická automobilka Tatra Trucks.