Upravit stránku

ELDIS, CS SOFT a RETIA společně vystavovaly na veletrhu World ATM Congress 2019 ve Španělsku

Španělská metropole Madrid v polovině března hostila veletrh World ATM Congress 2019, který představuje největší světovou událost v oblasti technologií pro řízení a management letového provozu, radarové techniky a vybavení pro provoz na letištích. Na této významné události předvedly své produkty i české společnosti patřící ke špičce v oboru – ELDIS, CS SOFT a RETIA, které jsou součástí divize CSG Aerospace holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.

Na veletrhu IDEX 2019 v Abu Dhabí poutaly velkou pozornost exponáty českých a slovenských firem holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a společnosti TATRA TRUCKS

Veletrh IDEX, který se pravidelně koná v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech, se řadí mezi nejvýznamnější mezinárodní události v oblasti obranných technologií a techniky na světě. Vzhledem k významu veletrhu nemohly mezi vystavovateli chybět ani společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS.

Gratulujeme cestovateli Miroslavu Zikmundovi ke 100. narozeninám

Ve čtvrtek 14. února 2019 slaví Miroslav Zikmund, slavný cestovatel spojený se značkou TATRA, 100. narozeniny. Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS při této příležitosti Miroslavu Zikmundovi děkuje za celosvětovou propagaci značky TATRA a přeje všechno nejlepší k životnímu jubileu.

Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a společnost TATRA TRUCKS se zúčastní veletrhu obranné techniky IDEX 2019 v Abu Dhabí

Ve dnech 17. až 21. února 2019 se v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech uskuteční jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky. Mezi vystavovateli tradičně nebudou chybět ani společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS, která je s holdingem úzce spjata.Ve dnech 17. až 21. února 2019 se v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech uskuteční jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky. Mezi vystavovateli tradičně nebudou chybět ani společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS, která je s holdingem úzce spjata.

Tomáš Tomeček dorazil do cíle Africa Eco Race díky pomoci další Tatry v soutěži

Matador dálkových soutěží Tomáš Tomeček se na jedenáctém ročníku rallye Africa Eco Race umístil na pátém místě mezi kamiony, když ve své Tatře T 815 zcela sám bez navigátora překonal nástrahy afrických dun. Tomáš Tomeček se však neobešel bez technických problémů. Do cíle senegalského Dakaru se tak dostal díky pomoci druhé závodní Tatry, která v Africe letos startovala. 

Kamiony týmu TATRA BUGGYRA RACING bojují na tratích jihoamerické Rallye Dakar

V rámci strategického sponzoringu sportovních aktivit prodloužila v minulém roce společnost TATRA TRUCKS spolupráci s roudnickou firmou Buggyra. Pokračuje tak tradice závodního týmu TATRA BUGGYRA RACING, který na letošní Rallye Dakar nasadil dva kamiony TATRA PHOENIX pilotů Martina Kolomého a Martina Šoltyse. V jednačtyřicátém ročníku Rallye Dakar, který se jede na tratích v Peru, by tým TATRA BUGGYRA RACING rád dosáhl na stupně nejvyšší a tomu odpovídala i příprava týmu a vozů.

Tomáš Tomeček ve své tatrovce za podpory CZECHOSLOVAK GROUP opět míří do Dakaru

V těchto dnech Maroko, Mauretánie a Senegal hostí 11. ročník stále populárnějšího dálkového závodu Africa Eco Race, který navazuje na původní Rallye Dakar. Stejně jako původní dakarská soutěž i Africa Eco Race končí v Dakaru, hlavním městě Senegalu, a ani letos mezi účastníky nechybí český matador dálkových maratonů Tomáš Tomeček. Tomáš Tomeček jede Africa Eco Race už po deváté v řadě a stejně jako loni i letos na trať vyjel v kabině svého vozu zcela sám.

JOB AIR Technic má po čtvrtstoletí existence nové logo

JOB AIR Technic, společnost podnikající v oblasti údržby civilních letadel, slaví letos 25 let od založení a poprvé od té doby mění podobu svého loga. Tvoří ho stylizovaná kresba listů turbíny tryskového leteckého motoru v modré barvě. Logo zároveň symbolizuje složené ptačí křídlo. Změnou loga společnost sídlící na letišti Leoše Janáčka v Mošnově také symbolizuje vstup do nové éry: v příštím roce otevře druhý opravárenský hangár s dílenským zázemím a plánuje zahájení údržby širokotrupých letounů Airbus A330.

Do pardubických společností RETIA a ELDIS zavítali diplomaté z několika zemí NATO

V minulém týdnu společnosti RETIA a ELDIS navštívili vojenští diplomaté Spojených států, Francie a Maďarska, kteří jsou zároveň členy Pražské asociace vojenských a leteckých přidělenců (PAMAA). Během své návštěvy u předních českých výrobců radarové techniky a vyspělých elektronických systémů se seznámili s jejich technologickými možnostmi a kapacitami. Na základě získaných informací a kontaktů pak bude v budoucnu možné zahájit například technologickou či obchodní spolupráci s různými zahraničními firmami působícími v oblasti obranného průmyslu nebo dát podnět ke vzniku mezinárodních armádních i civilních projektů.