Upravit stránku

Cenu Arnošta Lustiga, jejímž partnerem je holding CZECHOSLOVAK GROUP, získal profesor Pavel Pafko.

Ve středu 13.10.2021 se uskutečnilo předávání Ceny Arnošta Lustiga za rok 2020. Laureátem ceny za odvahu a statečnost, lidskost a spravedlnost se stal profesor MUDr. Pavel Pafko. Partnerem tohoto prestižního ocenění, které založila Česko-izraelská smíšená obchodní komora, je již několik let i holding CZECHOSLOVAK GROUP. Jedním z darů, které profesor Pavel Pafko společně s Cenou Arnošta Lustiga obdržel, byly kromě knihy od Arnošta Lustiga i hodinky PRIM z produkce společnosti ELTON hodinářská.

Obrněnec TITUS a radar ReGUARD získaly prestižní ocenění Zlatý IDET

Dva unikátní výrobky z produkce společností holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), firmy TATRA TRUCKS a jejich partnerů zvítězily v soutěži o hlavní ceny letošního veletrhu obranných a bezpečnostních technologií IDET. Ocenění Zlatý IDET 2021 tak získalo obrněné vozidlo TITUS na podvozku Tatra z produkce firmy TATRA DEFENCE VEHICLE (TDV). Prestižní ocenění určené inovativním výrobkům udělili organizátoři veletrhu také víceúčelovému 3D radaru ReGUARD vyrobenému společností RETIA, která je součástí divize CSG Aerospace. Třídenní veletrh dnes na výstavišti v Brně končí.

Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a kopřivnická TATRA TRUCKS zvou do společné expozice na veletrhu IDET 2021

Po dvou letech se opět koná na brněnském výstavišti tradiční veletrh IDET, tentokrát v termínu 6. až 8. října. Společná expozice firem CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS bude k vidění na stánku 035 v pavilonu P a na venkovní předváděcí ploše, kam jsou všichni partneři a návštěvníci srdečně zváni. Expozice firem CSG a TATRA TRUCKS bude největší ze všech vystavovatelů IDET 2021 a rozprostře se na ploše 800 m2 v pavilonu P a dalších 1200 m2 připadne na statické venkovní exponáty.

CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS jsou speciálními partnery Dnů NATO 2021

Ve dnech 18. a 19. září se v Ostravě na Letišti Leoše Janáčka uskuteční další ročník akce Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky, které patří mezi největší přehlídky ozbrojených sil a vojenské techniky ve střední Evropě. K tradičním účastníkům Dnů NATO patří i holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a společnost TATRA TRUCKS, které budou i letos návštěvníkům prezentovat své výrobky a služby. Zároveň jsou i speciálními partnery akce.

TATRA TRUCKS se vrací na Slovensko, bude tam vyrábět podvozky, kabiny i nadstavby nákladních vozidel

Tradiční česká automobilka TATRA TRUCKS spojená s holdingem CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) se vrací na Slovensko. Druhý historicky nejstarší výrobce nákladních vozů na světě s bohatou historii zřizuje svou dceřinou společnost Tatra Defence Slovakia v Trenčíne, v pronajatých prostorách patřících Ministerstvu obrany Slovenské republiky. Tam bude vyrábět podvozky, kabiny a některé typy nástaveb na vozidla značky TATRA.

CSG chystá emisi dluhopisů až za 2 miliardy Kč

Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group vlastněný českým podnikatelem Michalem Strnadem věří české i světové ekonomice a jde si na finanční trh pro zdroje, které umožní další investice, a to cestou emise dluhopisů. Jak informuje dluhopisový prospekt zveřejněný na stránkách skupiny, datum emise bylo stanoveno na 1. 7. 2021. Předpokládá se emise ve výši 1,5 miliardy Kč s možností navýšení až na 2 miliardy Kč. Vedle emise dluhopisů nabízí CSG výměnu nesplacených dluhopisů CSG VAR/21 v hodnotě 1.3 miliardy Kč, které jsou splatné v prosinci 2021.